czwartek, 2 lutego 2012

Makijaż naturalny :))

Witam  :) pisze do Was Kasia..  Dzisiejsza notka jest skierowana głównie do dziewczyny.. Przedstawię Wam technikę makijażu  naturalnego i powiem jakich kosmetyków najlepiej używać, miałam zamieścić kilka zdjęć ale nakręciłyśmy filmik :) Pokaże wam jak szybko i efektownie poprawić swój wygląd nierzucającym się w oczy makijażem, bo nie sztuką jest zrobić sobie maskę na twarzy,  za którą gdzieś głęboko się ukrywamy. Sztuką jest zrobić makijaż, który poprawia nasz wygląd i jest niewidoczny gołym okiem :)

Na samym początku używamy korektora… może być w kolorze cielistym lub żółtym (zamaskowuje cienie pod oczami) , niebieskim (zamaskowuje przebarwienia skóry)  i zielonym (zamaskowuje zaczerwienienia na twarzy). Oczywiście te trzy odcienie korektora możemy zastąpić jednym w kolorze naszej skóry.

Następnie nakładamy podkład…  Co do podkładu to każda dziewczyna powinna mieć dostosowany do swoje karnacji.. :) Podkład równomiernie rozprowadzamy na twarzy zaczynając od czoła i dokładnie  go rozcieramy żeby nie powstała maska.. :)

Gdy już mamy na twarzy podkład to czas na puder.. Najlepiej użyć pudru matującego, transparentnego ponieważ dostosowuje się do każdej karnacji i sprawia że się nie świecimy na twarzy. :)

Kiedy mamy już nałożony podkład i puder możemy, ale nie musimy podkreślić i wyeksponować kości policzkowe. Używamy do tego różu lub bronzera i i przyciemniamy miejsce pod kością policzkową (najlepiej jest wciągnąć policzki bo wtedy bardziej widoczne są kości i łatwiej je podkreślić )

Gdy mamy już to wszystko nałożone to możemy zająć się oczami… W makijażu naturalny nie należy używać za dużo cieni, możemy delikatnie rozjaśnić powiekę jasnym cieniem i rozświetlić w kącikach oczu.
Następnie malujemy rzęsy.. jeśli chodzi o tusz to też nie powinno się go nadużywać.. wystarczy kilka pociągnięć by rzęsy były podkręcone i  czarne :)  U dziewczyn które mają problem z podkręceniem rzęs polecam zalotkę (najlepiej gorącą – podgrzać suszarką do włosów) :)
To tyle o makijażu naturalnym.. mam nadzieje że wam się spodobał, osobiście bardzo go lubię bo można iść w nim do szkoły i bardzo łatwo go przerobić,  chociażby dorysować kreski eyelinerem, przypudrować nosek  i już jesteśmy gotowe do wyjścia na miasto ze znajomymi  :)


                                                                     


                                        
Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.. :* 
Kasia :)
________________________________________________________________

 Natural make-up :)

 Hi :) I write to you Kate... Today's notice is addressed mainly to the girl .. Introduce you to a natural make-up techniques and say which is best to use cosmetics, I may post some pictures but we shot the video :) We will show you how to quickly and effectively to improve their appearance discreet the eye makeup, because I did not do the trick is itself a mask on his face, for which deep to hide. The trick is to make-up, which enhances our appearance and is invisible to the naked eye :)

At the very beginning ... we use the equalizer can be flesh-colored or yellow (masquerades dark circles), blue (masquerades skin pigmentation) and green (masquerades redness on the face). Of course, these three shades of the equalizer can be replaced by one in the color of our skin.


Then put primer ... As for the primer to every girl should be tailored to your skin .. :) Primer evenly distributed on the face starting from forehead and rubbed it thoroughly so that the mask was not .. :)


Once we have a primer on your face it's time to dust .. Matting is best to use powder, transparent as it adapts to every skin tone and makes you not shine on your face. :)


Once we have applied a primer and powder, we can, but we do not need to emphasize and highlight the cheekbones. We use blush or bronzer i smoked space under the cheek bones (it is best to pull her cheeks as if the bones are more visible and more easily stressed)


Once we have all imposed, we can take care of your eyes ... The natural makeup, do not use too much shadow, we can lighten the eyelid gently light shadows and brighten up the corners of the eyes.

Next paint the eyelashes .. when it comes to ink is you should not abuse it .. just a few strokes to lashes were curled and black :) U girls who have a problem with curl lashes eyelash curler recommended (preferably hot - warm hair dryer) :)


So much for natural makeup .. I hope you liked it, I personally really like him because you can go to school and it's very easy to make, even strokes dorysować eyeliner, and powder nose and we're ready to go out on the town with friends :) 

I greet and encourage you to comment .. : * 

Kate :) 

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam waszego bloga! <3 Są w nim świetne rady i pozytywnie czytam go codziennie :) I z nie cierpliwością czekam na więcej! :) <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy2/2/12 20:08

   Więcej filmików! :D świetny blog ;]

   Usuń
 2. Ładnie ;d I fajny blog ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy3/2/12 19:30

  A gdzie obiecane rady dla facetów ? ; ) Michaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj Sara :) no ogółem ja mam Ci odpisać na tamten komentarz i wgl pisać na te tematy, ale czekam na wenę :) więc spokojnie, będą ;p

   Usuń
  2. Anonimowy3/2/12 21:36

   Spoko, będę musiał sobie pewnie poczekać troszkę ;D Michaś.

   Usuń
 4. Anonimowy24/2/12 16:37

  jakiego podkładu używacie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Używamy podkładu eveline 3 w jednym czyli baza,podkład i puder w jednym:) kosztuje 15zł a na prawdę bardzo go polecam:) Kolejny dobry wypróbowany przez nas podkład to Lirene matujący od 15-20zł:)
  Ania:*

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam bardzo za każdy komentarz! Wiele dla nas znaczy Wasza opinia, więc będziemy wdzięczne za jakikolwiek Wasz pomysł, sugestię, zdanie, itd :)
Pozdrawiamy! :*