czwartek, 26 stycznia 2012

Czy warto się bać umowy ACTA?

Jak wiadomo wczoraj w Japonii została podpisana przez Polskę umowa ACTA. 
 ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement), to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA  i do tego również dołączyła się UE.
Hm....problem jest jeden, każda osoba o umowie ACTA mówi inaczej :( 
Czy warto się bać ?
Przedstawiciele państwa mówią, że jest to ochrona praw autorskich między dużymi firmami jednak wiele osób uważa, że ograniczy to nasze prawa! Na razie mimo podpisania umowy dużo się nie zmieniło, jednak zauważyłyśmy pewne zmiany, jak wejdziecie na fbc to jak chcecie wysłać  wiadomość na czacie danej osobie wyświetla się  secruity check i trzeba wpisywać jakiś kod! A druga zmiana to zamknięte strony z filmami takimi jak :megavideo,videoob, videozer. Zauważyliście jeszcze jakieś zmiany? Piszcie;) Podsumowując, czy powinniśmy się bać czy nie, to się okaże w trakcie korzystania z internetu:P jednak jakbym mogła doradzić to  korzystajcie z wolności póki umowa nie przeszła przez sejm:P Miłego korzystania z wolności :)

Wasza D.

2 komentarze:

 1. Anonimowy26/1/12 21:01

  Zauważyłem zmiany, nie mogę pobierać filmów, gier,itp. ze swoich stronek ; / UGH

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy26/1/12 22:50

  W tym wszystkim co i rusz coś "nie gra". Według mnie, to zanim To wejdzie w życie gruchnie już dobre pare razy :). I oby tak było ! :D

  Pozdrawiam, fajny blog, Escalus zwany Mateuszem :D (Anonim ..)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam bardzo za każdy komentarz! Wiele dla nas znaczy Wasza opinia, więc będziemy wdzięczne za jakikolwiek Wasz pomysł, sugestię, zdanie, itd :)
Pozdrawiamy! :*