piątek, 17 lutego 2012

Wiosna coraz bliżej... :)

Czas na zmiany  pomału zbliża się wiosna   i wiele dziewczyn lubi zmienić coś w soim wyglądzie w dzisiejszej notce jaki kolor włosów do jakiego typu urody;)
Ile to już razy zastanawiałyście się czy dobrze byłoby Wam  w tym kolorze. Okazuje się, że doboru koloru do waszego  typu urody można dokonać według ściśle określonych reguł...
 Bardzo ważne jest abyśmy wiedziały do jakiego typu urody należymy, czy wybrać kolory ciepłe czy zimne. Potem czy z tych ciepłych - barwy jasne, lekkie (wiosna), czy mocne , przesycone (jesień). A jeżeli zimne to czy delikatne, pastelowe (lato), czy ostre, kontrastowe (zima).Typ WiosnaWŁOSY: jasny blond, blond, ciemny blond, zawsze z ciepłym refleksem złocistym, jasny rudy, złociste kosmyki.
OCZY: wszystkie kolory, ale bardzo rzadko ciemne lub intensywnie zielone.
Najlepszy dobrany kolor: złociste kosmyki blond lub miedziany rudy, jasny miedziany, ciemniejący blond dziecięcy, jasny rudy i czerwony z odcieniem słońca lub miodu. Tylko dla kobiet o jasnej cerze: dobry efekt daje bardzo jasny i platynowy blond.
Błędy i niekorzystne farbowanie; mocne kontrasty między włosami i cerą lub oczami, wszystkie zimne kolory i refleksy oraz kolor czarny.


Typ Lato
WŁOSY: kolor jak "szara mysz", refleksy popielate lub srebrzyste, w dzieciństwie bardzo jasny lub platynowy blond; brunetki z zimnym odcieniem.
OCZY: często jasne, niebieski, szaro-niebieskie, zielono-niebieskie, czasem piwne jak orzech laskowy
Najlepszy dobrany kolor: wszystkie odcienie popielate, chłodne, niebieskawe odcienie czerwonego, jasne kosmyki srebrzyste, platynowy blond. Przy ciemnej cerze: blond dziecięcy z jasnymi kosmykami chłodnymi.
Błędy i niekorzystne farbowanie: wszystkie ciepłe kolory, złociste refleksy, pomarańczowy i żółtawy rudy.Typ Jesień 

 WŁOSY: wszystkie kolory miodu, rudy, brąz, czerwony, mahoniowy, miedziany, kasztan, ale tylko z ciepłym odcieniem złocistym, ciemny blond z refleksami rudawymi lub złocistymi.
OCZY: bardzo intensywne i czyste, niebieskawe, bursztynowe, oliwkowo-zielone, wszystkie odcienie piwnego.
Najlepszy dobrany kolor: wszystkie kolory miodu, jasne kosmyki miodowe, ciepły miedziany, palisandrowy, wszystkie barwienia ton w ton, wszystko między złocistym brunatnym i ciemnym miedzianym, modne nieliczne ogniste kosmyki.
Błędy i niekorzystne farbowanie: rozjaśnianie, wszystkie zimne kolory, mocne kontrasty.


TYP ZIMA


WŁOSY: wszystkie ciemne, chłodne kolory, mocny kontrast między cerą i kolorem włosów, w czasie dzieciństwa jasny blond, refleksy chłodne, popielate.
OCZY: intensywne kolory: niebieskawe, zielone, czarne.
Najlepszy dobrany kolor: wszystkie chłodne kolory, popielate brunetki, kosmyki popielate lub srebrzyste, niebieskawy czerwony.
Błędy i niekorzystne farbowanie: mocna zmiana włosów, żółtawy blond, ciepły czerwony lub rudy.

Dodaje jeszcze fajny link http://www.moje-fryzury.pl/  ;) w którym możecie online zobaczyć w jakiej fryzurze i w jakim kolorze dobrze wyglądacie ;) Piszcie jak macie jakieś pytania komentujcie i proponujcie o czym jeszcze chcielibyście poczytać na naszym blogu ;D Serdecznie zapraszam 
Wasza Domi;*

5 komentarzy:

 1. Hej, świetna ta strona z fryzurami online, pobawiłam się :)
  Dobra notka!! :) Zapraszam do siebie, tez jest coś nowego :) http://the-mania-show.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy22/2/12 20:55

  Bardzo fajny blog, jestem fanką i wchodzę codziennie!!:D super! kocham was!

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem zimą :P
  obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy19/4/12 10:06

  ech, stronka niby dla każdego a tu nie, bo nie dla mnie. Mam tak jasną cerę i trudną do opalenia, szukałam po typach urody, ale nic nie kombinuję, b.jasna cera, b.trudna do opalenia (mogę nawet cztery godziny leżeć, siostra opalona na czarno a ja NIC), do tego kolor oczu który trudno nazwać, nie jest to piwny ani bursztynowy, po prostu każdego koloru po troszku. Byłam b. ciemną brunetką wyglądało to wszystko do kupy źle, przefarbowałam się na czarno było FATALNIE, teraz mam miedziany i jest OK. Zmierzam ku jasnym kolorom, bardzo chciałabym jasny blond, ale się trochę boję jak to będzie wyglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz się co obawiać mam podobny typ urody do Ciebie przefarbowałam się na blond i jestem zadowolona na początku ciepły odcień a teraz mam balejaż jasny blond z ciemnymi;) Myślę że jak zafarbujesz się na blond to tak jak ja będziesz zadowolona:)
   Domi;)

   Usuń

Dziękujemy Wam bardzo za każdy komentarz! Wiele dla nas znaczy Wasza opinia, więc będziemy wdzięczne za jakikolwiek Wasz pomysł, sugestię, zdanie, itd :)
Pozdrawiamy! :*