poniedziałek, 19 marca 2012

Salonik Fish Spa :)

Cześć wszystkim! :) 
 Dzisiejsza notka będzie poświęcona reklamie jednej z najnowszych metod dbania o skórę.

 Niedawno dowiedziałam się, że istnieje takie coś jak innowacyjny zabieg oczyszczania i pielęgnacji skóry, który wykonują rybki Garra Rufa (Brzana Ssąca, Ryba Kosmetolog). Rybki pochodzą z czystych rzek i źródeł krajów z północnej części Środkowego Wschodu, takich jak: Syria, Turcja, Iran i Irak. Unikalne, odmładzające, terapeutyczne, lecznicze i odprężające --- to werdykt klientów, którzy zakosztowali cudownego uczucia działania ryb na skórze. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, gdyż rybki są bezzębne, ich delikatny dotyk wywołuje przyjemne wibracje, pobudzając krążenie krwi. Zabieg z rybkami Garra Rufa stymuluje newralgiczne punkty na stopach i aktywuje znajdujące się tam receptory. Poprzez stymulacje rybek, poprawia się samopoczucie, odczuwamy relaks oraz pozbywamy się zmęczenia.

 Na czym polega zabieg:
 Wkładamy dłonie, stopy lub zanurzamy całe ciało w akwarium a rybki zaczynają swoją pracę, oczyszczając skórę z martwego naskórka i innych niedoskonałości. Zabieg działa relaksująco i odprężająco, a Twoja skóra jest wyraźnie gładsza, zdrowsza i piękniejsza.

Czemu służy zabieg z Fish SPA?
Naukowo dowiedziono, że rybki podczas pracy wydzielają enzym o nazwie Ditranol, który pomaga w zwalczaniu chorób skóry, takich jak: łuszczyca, wypryski, zapalenia skóry, egzemy. Dermatolodzy twierdzą, że zabieg z Fish Spa nie pomaga w całkowitym zwalczeniu łuszczycy, gdyż choroba powstaje z powodu czynników wewnętrznych. Jednak badania dowiodły, że Garra Rufa sprawiają, że kondycja skóry poprawia się znacząco. Co więcej, są przypadki, kiedy osoby z łuszczycą pozbyły się choroby po kilku sesjach.
Dzięki naszym maleńkim dermatologom skóra stanie się delikatna, zdrowa i gładka.Dlaczego Fish SPA jest bezpieczne?
Ponieważ woda w której pływają rybki jest czysta i bezpieczna dla skóry. Jest non-stop filtrowana i oczyszczana w sposób chemiczny, biologiczny i mechaniczny, a także naświetlana specjalnym światłem, dzięki czemu jest krystalicznie czysta i przefiltrowana w 100%.

W Polsce, zabiegi z rybkami Garra Rufa staja się bardzo popularne:) Te małe zwierzątka zrobiły już furrorę na całym świecie!!  Hmm sądzę że warto spróbować :) Zabieg jest krótki (bo trwa ok. 30 minut) a tyle może zdziałać :) 

Zalety zabiegu w Saloniku Fish Spa:
 • pilling stóp, dłoni i całego ciała,
 • masaż receptorów na stopach,
 • dostarczenie skórze leczniczego enzymu ditranolu,
 • poprawa krążenia,
 • relaksujący masaż.
Takie kuracje są już w wielu miastach w Polsce, a jeśli chodzi o  Wrocław to tu macie linka, gdzie dowiecie się troszkę więcej :) ZAPRASZAM!

To tyle na dzisiaj :) Mam nadzieje, że odwiedzicie salon Fish SPA i zdacie nam relacje:) Pozdrawiam:)

Ania:)

5 komentarzy:

 1. Anonimowy19/3/12 20:59

  ten zabieg poważnie działa!:) byłam 3 razy a mam problemy ze skóra i pomoglo:) te małe rybki działaja cuda!:) super blog dziewczyny:P
  Judyta:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy19/3/12 21:02

  Bystre spostrzeżenia. Jestem dermatologiem i na prawdę podziwiam te mądre słowa. Nomenklatura biologiczna na prawdę super!:) Czytałam że interesuje was matura rozszerzona z biologi? Zdacie ją na 100%! Życzę powodzenia dziewczyny!:)
  Pozdrawiam!
  Dr dermatolog z Poznania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, Otóż ja się nie zgodzę co do spostrzeżeń Dziewczyny.
  Takie Rybki czyli niniejszym Garra Rufa i Theoxypholifiszka to ryby pływające u brzegów bardzo brudnych akwenów wodnych.
  Ich biologiczną sferą są brudne wody. Toteż nie powinno ich się umieszczać w wodzie filtrowanej. Wspominając inne przypadki Anemia sierpowata, niedokrwistość sierpowata (ang. sickle cell anemia) – rodzaj wrodzonej niedokrwistości spowodowanej nieprawidłową budową hemoglobiny. Mutacja punktowa w genie łańcucha β (HBB) hemoglobiny powoduje zmianę pojedynczego aminokwasu w sekwencji białka (z kwasu glutaminowego na walinę, w pozycji 6 od końca NH2). Hemoglobinę z tak zmienioną, nieprawidłową strukturą I-rzędową określa się jako hemoglobinę S (HbS) w przeciwieństwie do normalnej, występującej u dorosłych hemoglobiny A (HbA). Hemoglobina S charakteryzuje się zmienionymi w porównaniu z hemoglobiną A własnościami fizykochemicznymi.

  Chorobę dziedziczy się w sposób autosomalny (nie jest sprzężona z płcią) recesywny, z allelem kodominującym. Ten rodzaj dziedziczenia polega na tym, że nosiciele tylko jednej kopii wadliwego genu (heterozygoty), w normalnych warunkach nie mają objawów klinicznych, jednak ich erytrocyty zawierają około 40% HbS.

  Heterozygoty są również w dużym stopniu odporne na malarię. Zjawisko takie nazywa się przewagą heterozygot lub naddominacją. Naddominacja powoduje, że na terenach występowania malarii mutacja powodująca anemię sierpowatą utrzymuje się w populacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za fachową poradę :) Koleżanka opisała tę metodę, na podstawie informacji, o których jej wiadomo z innych źródeł :)

   Usuń
 4. Każdy może mieć swoje zdanie:) dziękujemy za podpowiedzi!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam bardzo za każdy komentarz! Wiele dla nas znaczy Wasza opinia, więc będziemy wdzięczne za jakikolwiek Wasz pomysł, sugestię, zdanie, itd :)
Pozdrawiamy! :*