wtorek, 20 marca 2012

Wiosna! Czas na wybór okularów przeciwsłonecznych

Hej, tu Domi ;) 
Dawno nie pisałam, ale powiem wam, że wbrew pozorom to co wszyscy mi mówili, że liceum to takie luzy, życie towarzyskie itp. To ja jakoś inaczej postrzegam :P
W Polsce Wiosna zawitała w końcu i mam nadzieję, że zostanie :D Słoneczko się pojawiło i tak sobie pomyślałam "a dodam notkę na temat…".

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne?:)  
Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa naszych oczu.
Niestety nie każda para okularów wyposażona jest w odpowiednie, skuteczne filtry, dlatego też najlepiej jest je kupować w specjalistycznych sklepach optycznych. Cena wcale nie musi być wygórowana, za najtańsze z nich zapłacimy jedynie 10-20 zł. Na ich zausznikach powinniśmy odnaleźć oznaczenie CE – świadczy to o tym, iż produkt spełnia wymagania Unii Europejskiej. Poza literami, okulary oznaczone są cyfrą od 1 do 4. Określa ona stopień przyciemnienia okularów.

Wybieramy okulary do typu twarzy (typy twarzy już znacie więc myślę, że nie będziecie mieli z tym problemu w razie czego ściąga na dole, w poście "rozpoznaj swój kształt twarzy", napisana przez Sarę:P

Twarz trójkątna   Zaopatrz się w okulary zaokrąglone do dołu albo zupełnie okrągłe. Złagodzą ostre rysy twarzy. Staraj się unikać tych kwadratowych i prostokątnych - nie będziesz w nich wyglądać korzystnie.

Twarz owalna
Dobrze wyglądasz w większości oprawek. Do wyboru masz całą masę kształtów i kolorów. Jesteś szczęściarzem, jeśli masz taki typ twarzy, każdy kształt okularów do Ciebie pasuje:P


Twarz okrągła


Żeby nie wyglądać jak "pyza", unikaj oprawek okrągłych. Możesz za to śmiało eksperymentować z okularami, które posiadają oprawki w kształcie motylim - górna krawędź unosi się w kierunku skroni. 

Twarz kwadratowaJeśli masz kwadratowy kształt twarzy, powinnieneś zakładać okulary o kocim kształcie oprawek. Będziesz w nich wyglądać bardzo korzystnie, a na dodatek wyrównasz proporcje twarzy.

Mam nadzieję, że pomogłam i ułatwiłam wam zakup okularów na wiosnę ;)
Zapraszam do komentowania!
Domi;)

3 komentarze:

 1. Również obserwuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny i przydatny post :D
  Podoba mi się ^^ Okulary świetne!
  Pozdrawia, M.

  ps. zapraszam was serdecznie do mnie :) - http://owngalaxy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam bardzo za każdy komentarz! Wiele dla nas znaczy Wasza opinia, więc będziemy wdzięczne za jakikolwiek Wasz pomysł, sugestię, zdanie, itd :)
Pozdrawiamy! :*